دستگاه فوم بتن چیست

ساخت دستگاه فوم بتن
ساخت دستگاه فوم بتن
فروردین ۱۵, ۱۴۰۰
فوم بتن چیست
فوم بتن چیست
فروردین ۱۵, ۱۴۰۰
نمایش همه
نحوه کارکرد دستگاه فوم بتن

نحوه کارکرد دستگاه فوم بتن

کاربرد دستگاه فوم بتن چیست و چرا تا این حد طرفدار دارد؟ اصلا چطور می توان متوجه شد که عملکرد و روش کار دستگاه فوم بتن چیست؟ همه این ها سوالاتی هستند که در ذهن شما وجود دارد و شاید حتی بپرسید که مزایای این دستگاه به نسبت دستگاه های مشابه آن در بازار چیست. در این مقاله همه این سوالات را مورد بررسی قرار داده ایم تا انتخابی هوشمندانه داشته باشید.

دستگاه فوم بتن چیست؟

حتما برای شما هم سوال است که دستگاه فوم بتن چیست؟ دستگاه فوم بتن برای تولید و تامین مخلوط فوم بتن استفاده می شود و در لیست وسایلی است که در سایت های ساختمانی از آن استفاده می شود.

بتن فوم در واقع به واسطه میکسر فوم بتن ساخته می شود و در نهایت وزن سبکی دارد و به نوبه خود نقش عایق را ایجاد می کند. به واسطه دستگاه فوم بتن که عامل فوم است می توان ترکیب خوبی با خمیر سیمان به صورت مکانیکی ایجاد کرد. این ترکیب به واسطه سیستم پمپاژی که در دستگاه فوم بتن دیده می شود در محل ساخت و یا محیط پروژه ریخته می شود.

در پاسخ دقیق تر به سوال، دستگاه فوم بتن چیست، باید بگوییم که فوم بتن به دید وزن سبک و سازگاری که با محیط زیست دارد می تواند به میزان گسترده ای در ساخت و ساز استفاده شود.

فوم بتن ها دارای ویژگی های مقاومتی بالایی در برابر آتش هستند و دستگاه فوم بتن سبب می شود که فوم بتن ها بتوانند چگالی کم و مقاومت خوبی در برابر آب داشته باشند و از سوی دیگر زمان سرویس دهی طولانی تری را در بر بگیرد. نگهداری از دستگاه فوم بتن آسان است. به هر صورت این ماده ارزشمند به واسطه یک دستگاه ویژه ساخته می شود.

 

دستگاه فوم بتن چیست

دستگاه فوم بتن چیست

بیشتر بخوانیم ?  افزودنی بتن

نحوه استفاده از دستگاه فوم بتن چگونه است؟

دستگاه فوم بتن که نام دیگر آن ماشین بتن فوم است در واقع دستگاهی است که برای اختلاط فوم بتن استفاده می شود و دارای یک بخش میکسر پیشرفته به نسبت دستگاه های بتن ساز قدیمی است و سبب تولید فوم بتن می شود.

دستگاه فوم بتن بر اساس میزان قدرت و ویژگی و برندهایی که دارد دسته بندی های مختلفی را شامل می شود. اجزای دستگاه فوم بتن شامل میکسر، مونو پمپ، واحد فوم ساز، بالابر سیمان، تابلو برق و کمپرسور و شاسی است.

حال سوال اینجاست که روش کار دستگاه فوم بتن چیست؟ و در واقع به چه صورت عمل می کند.

مرحله اول:

مربوط به ساخت مواد پر کننده است و نیاز است که میکسر دستگاه حرکت نماید و ماسه بادی و سیمان را با آب ترکیب کند این گزینه بسیار مهم است که سطح یکنواختی از ترکیب ایجاد شود.

مرحله دوم:

پس از آن نیاز است که از بخش کف برای کف ساز استفاده شود و رقیق سازی صورت بگیرد در واقع یک سری سطح کفی ایجاد می شود که از پمپ هوا و لوله های مخصوص استفاده می کند.

مرحله سوم:

گام بعدی مربوط به یکنواخت سازی سیمان و هوا و آب است و نیاز است که حباب هایی که ایجاد می شود سطح مقاومت و پایداری خوبی در فوم بتن ها ایجاد نماید. این سطح به طور کلی بر اساس ملاط ارزیابی می شود.

مرحله چهارم:

پس از اینکه مخلوط آماده شده نیاز به عملکرد پمپ و پمپاژ است به طوری که باید طبق ضخامت در نظر گرفته شده پمپاژ صورت بگیرد.

الزام استفاده از دستگاه فوم بتن چیست ؟

در واقع میکسرهایی که برای فوم بتن طراحی شده اد سبب می شود تا تفاوت آن با بتن معمولی مشخص شود و این روند سبب می شود تا مقدار زیادی از فوم فراهم شود و ترکیب معینی از اجزای تشکیل دهنده بتن را ترکیب کند درست مانند یک دستگاه اسپرسوساز که کف شیر خوبی تهیه می کند این دستگاه نیز باید فوم بتنی با تراکم کم و وزن سبک تهیه کند تا در نهایت سازه از نظر سایت موقعیت خوبی داشته باشد.

مزایا و معایب استفاده از دستگاه فوم بتن چیست ؟

مزایای استفاده از دستگاه فوم بتن چیست ؟ این دستگاه دارای عملکرد پایدار و کارایی بالایی است. کیفیت اختلاط را افزایش می دهد. از نظر آب بندی وضعیت خوبی دارد، زمان تخلیه آن کوتاه است و سبب می شود که حجم فون بتن در میکسر کم نشود. از سوی دیگر عمل آوری آن استاندارد بوده و بدون حباب شکنی صورت می گیرد. در زمان خطر سیستم قطع فوری برای آن در نظر گرفته شده است و طراحی آن به صورتی است که بدون لرزش و صدا بوده و دارای شاسی و بدنه مقاوم است.

شاید هزینه گران دستگاه فوم بتن یکی از معایب آن محسوب شود اما با توجه به کارایی بی نظیری که دارد گزینه خوبی محسوب می شود

هزینه استفاده از دستگاه فوم بتن چگونه محاسبه می شود ؟

هزینه استفاده از دستگاه فوم بتن بر اساس موقعیت پروژه ارزیابی می شود و این دستگاه هم برای فروش و هم اجاره در اختیار مشتری قرار می گیرد و کیفیت بی نظیری دارد.

 

قیمت خرید دستگاه فوم بتن

قیمت خرید دستگاه فوم بتن

بیشتر بخوانیم ?  ساخت دستگاه فوم بتن

قیمت خرید دستگاه فوم بتن چگونه است ؟

در راستای خرید دستگاه فوم بتن باید به یک سری نکات دقت شود. اینکه می بایست نوعی خریداری شود که محیط پروژه سازگار است و نیاز به پرداخت اضافی هزینه نباشد. در پاسخ به سوال اینکه پارامتر اثر گذار در قیمت دستگاه فوم بتن چیست ، باید گفت که قطعاتی که در آن استفاده شده، جنس بدنه و میزان کیفیت مهمترین موارد هستند.

ویژگی های مورد نیاز برای انتخاب بهترین دستگاه فوم بتن چیست؟

برای انتخاب دستگاه فوم بتن باید نکات زیر را در نظر بگیرید:

۱- دستگاهی انتخاب کنید که از نظر میکسر و پمپ قوی باشد.
۲- بهتر است محیط پروژه را در ابتدا محاسبه کنید و سپس به دنبال دستگاه مورد نظر باشید.
۳- گاه برخی از برندها از نظر قیمت بسیار گران هستند و نیاز به زیاد نخواهی داشت.
۴- سعی کنید به سراغ دستگاهی بروید که در نهایت برای پروژه های مشابه و متفاوت استفاده شود.
۵- به میزان برق مصرفی و نوع موتور برق دقت کنید.
۶- گاه در راستای بالابر سیمان مشکلاتی ایجاد می شود و باید دقت لازم را داشته باشید.

 

سؤالات متداول

۱دستگاه فوم بتن چیست؟
دستگاه فوم بتن برای تولید و تامین مخلوط فوم بتن استفاده می شود و در لیست وسایلی است که در سایت های ساختمانی از آن استفاده می شود. بتن فوم در واقع به واسطه میکسر فوم بتن ساخته می شود و در نهایت وزن سبکی دارد و به نوبه خود نقش عایق را ایجاد می کند.
۲مزایا و معایب استفاده از دستگاه فوم بتن چیست ؟
این دستگاه دارای ویژگی های متنوعی می باشد که از جمله آن ها می توان به مواردی اشاره کرد. این دستگاه دارای عملکرد پایدار و کارایی بالایی است. کیفیت اختلاط را افزایش می دهد. از نظر آب بندی وضعیت خوبی دارد، زمان تخلیه آن کوتاه است و سبب می شود که حجم فون بتن در میکسر کم نشود….
۳قیمت خرید دستگاه فوم بتن چگونه است ؟
در راستای خرید دستگاه فوم بتن باید به یک سری نکات دقت شود. اینکه می بایست نوعی خریداری شود که محیط پروژه سازگار است و نیاز به پرداخت اضافی هزینه نباشد…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تلفن مشاوره و فروش

09124806310
09124210058

 
با ما در تماس باشید
https://www.homafoambeton.com/
close-link
Click Me